पर्यटन

रासस समाचार प्रभावः लभ्लीहिलमा पूर्वाधार बनाउन कस्सिए युवाम्याग्दी, २३ जेठ । म्याग्दीको सदरमुकाम बेनीबजार नजिकै रहेको ‘लभ्ली हिल’ लाई आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको रोजाइमा पर्नेगरी गन्तव्यस्थल बनाउन स्थानीय युवा सक्रिय भएका छन् ।

बेनी नगरपालिका–२, ज्यामरुककोटस्थित खबरामा रहेको लभ्ली हिलमा पर्यटन विकास बोर्ड पोखराबाट रु पाँच लाख र रु एकलाख ५० हजारको जनश्रमदानबाट ४२ मिटरको रेलिङ र विश्रामस्थलका लागि गोलघर निर्माण सुरु गरिएको छ ।

गत वैशाखमा राससमा प्रकाशित भएको ‘पर्यटकीय सम्भावनाले युक्त लभ्ली हिलमा पूर्वाधारको अभाव’ शीर्षकको समाचार विभिन्न सञ्चारमाध्यममा प्रकाशन÷प्रसारण भएपछि सरोकारवाला निकाय र स्थानीयको ध्यानाकर्षण भएको थियो ।

सदरमुकाम बेनीबाट विश्राम र घुम्न जाने सुन्दर र आकर्षक गन्तव्य भएपनि पूर्वाधार र सुरक्षाको दृष्टिकोणले चुनौतीपूर्ण मानिएको लभ्लीहिल क्षेत्रमा आवश्यक पूर्वाधार विस्तारमा सरकारी निकायबाट समेत सहयोग भएपछि पूर्वाधार विस्तारले तीव्रता पाउने लभ्लीहिल डाँडा पर्यटन पूर्वाधार विकास समितिका अध्यक्ष धु्रवराज कार्कीले बताउनुभयो ।

सरकारी निकायबाट प्राप्त बजेटबाट बेनीबजार देखिने क्षेत्रमा रेलिङ र विश्रामस्थल बनाइएपनि अन्य पूर्वाधारका लागि थप बजेटको माग भइरहेको उहाँले बताउनुभयो ।

बेनीदेखि आधा घन्टाको दूरीमा रहेको लभ्लीहिलबाट बेनीबजार, गलेश्वर, पौलस्त्य आश्रम, जगन्नाथ मन्दिर, भकिम्लीको स्वर्गाश्रम, पर्वत बेनी र मल्लाज लगायतका क्षेत्रका साथै धौलागिरि, अन्नपूर्ण हिमाल तथा सूर्योदयको समेत अवलोकन गर्न सकिन्छ ।

स्थानीय तहको निर्वाचनलगत्तै बेनी नगरपालिकाले समेत नगर क्षेत्रभित्र रहेका आन्तरिक तथा सम्भावनायुक्त क्षेत्रमा पूर्वाधार विस्तारसहितको योजना बनाइरहेको छ ।